Спортивний директор ПФК Суми: Скоро наш клуб буде в еліті Першої ліги
На зимову перерву ПФК "Суми" відправився, перебуваючи на 16-му місці в турнірній таблиці. Перший навчально-тренувальний збір сумчани провели з 17 по 30 січня в с. Щасливе Київської області. За цей час команда зіграла три спаринги: 22 січня перемогла луцьку Волинь 3:1, 25 січня зіграла в нічию з "Арсеналом" і 29 січня розійшлась миром з житомирським Поліссям 2-2.4 лютого розпочався другий етап підготовки, горожани встигли впевнено перемогти запорізький "Металург" з рахунком 7:0. 


Про сьогодення клубу розповідає Іраклій Кварацхелія, який тільки-но зайняв посаду спортивного директора і займається комплектацією команди.

- Пане Іраклію, головне запитання від вболівальників "Сум": яка доля чекає місцевий футбол?
- Не дивлячись на перешкоди футбол у Сумах буде не тільки жити, але й розвиватись і розвиватись успішно. Для цього є всі передумови. Щоправда, хвилює байдужість місцевої та обласної влади, до якої не вдалось достукатись ні попередньому власнику ПФК Генадію Свірському, ні нам сьогодні. Найболючіше питання - стадіон "Ювілейний", який є гордістю краю, але за який, на жаль, нашій команді доводилось сплачувати чималу плату за оренду.

- Але є люди, які допомогають, які зацікавлені в розвитку футболу в Сумах?
- Звичайно, в першу чергу ми відчуваємо підтримку наших вболівальників, навіть на відстані, також це наші друзі спортивний клуб "Балу", громадська організація "Початок", які також не залишаються осторонь проблем клубу. Наш директор клубу Анатолій Бойко, який лягає спати і прокидається з думками про команду. Якщо говорити про офіційних осіб, то в першу чергу це Андрій Прохорович, голова федерації футболу Сумської області. Саме за його сприяння ПФК "Суми" знайшли інвестора і залишаються на футбольній карті.

- Розкажіть про тренувальний збір, чому саме Щасливе?
- У даному питанні ми завдячуємо в першу чергу футбольному клубу "Арсенал", керівництво якого пішло на зустріч нашому інвестору і створило прекрасні умови для підготовки команди до весняної частини чемпіонату. З огляду на умови, які нам надає база Арсеналу і звичайно фінансову сторону для нас - це ідеальний варіант. Зрештою, у нас варіантів фактично немає, ми б з радістю проводили збір в рідному місті, але на жаль там не має де тренуватись. Під час осінньої частини чемпіонату команда була змушена тренуватись в парку або виїжджати в сусідні села. Мабуть, тому такий і результат в чемпіонаті, зважаючи на цю проблему.

- Ви займаєтесь питаннями комплектації команди, які завдання ставить перед вами керівництво?
- Передусім, це запрошення сильних та досвідчених гравців, ми надіслали пропозиції декільком клубам, в тому числі і закордонним, щоб залучити в нашу команду людей, готових перемагати. На сьогоднішній день в даному плані йде дуже копітка робота. Завдяки селекціонеру нашого клубу, Ігорю Пакараніну, з сумською командою на даний момент займаються такі досвідчені гравці як Яворський та Мурашов. Також ми переглядаємо вихованців київського Динамо - Рафальського, Тарануху та Давида Кохію. Очікуємо також посилення з провідних команд нашого чемпіонату, але нехай це буде сюрпризом для наших вболівальників.

- Що ви можете сказати про футболістів, які на контрактах?
- Це досвідчені гравці - можна говорити за кожного окремо довго, але це бійці, які звикли говорити за себе на полі, мовою футболу. Це люди, які з нами крокують вперед, які розуміють завдання і вимоги керівництва і готові до підкорення вершин.

- Які перспективи розвитку команди? Які завдання та цілі ставить керівництво перед командою?
- З огляду на те, що ми в зоні вильоту - це зберегти прописку в першій лізі. Що стосується перспектив, то тут ми залежні знову-таки від влади Сумщини. В планах створення команди Суми-2 для участі в другій лізі, а також дитяча школа, якщо звичайно міська влада піде на контакт з клубом. Але найголовніше те, що на даному етапі я бачу розвиток. Я бачу бажання керівництва досягати висот. І це не пусті слова чи обіцянки. В команду вкладають і фінанси і сили, командою живуть. Тут працюють справжні професіонали, тут створюється футбольна сім’я. Команді створили прекрасні умови для підготовки, запрошені досвідчені тренери, як персонал так і футболісти забезпечені всім необхідним. Хто б міг подумати що команду буде консультувати Олександр Севідов, а тренувати досвідчені Мартюк і Золотницький, які мають за спиною колосальний досвід. Напевно, це прозвучить банально, але у нас не має затримок по зарплаті. Впевнений, що ПФК Суми уже сьогодні - це не аутсайдер і навіть не середняк першої ліги - це команда, яка дуже скоро буде в еліті першої ліги.

- Суми мають своїх відданих фанатів, які не залишають команду у важкі часи, з ними також будете співпрацювати?
- Це унікальні люди. Вони на полі разом з командою, вболівають, живуть футболом. Ось де справжній дух. Будемо обов’язково співпрацювати і допомогати один одному.

Категория: Пресса о нас
Дата: 07.02.2018
Теги:

Новости по теме:
Лента новостей

Блоги

Эксклюзивный информационный партнер:


▲ Вверх