Павло Кікоть: завдання ПФК Суми - закріпитися в першій лізіФутбольний клуб Суми після восьми турів залишився без головного тренера. За інформацією SportArena екс-наставник сумчан Юрій Ярошенко розглядається в якості нового очільника ФК Полтава, тому керівництво клубу було змушене в екстреному порядку шукати заміну керманичу, яки пропрацював у клубі з літа 2014-го. Не вигадуючи нічого екстраординарного, на цю посаду було запрошено киянина Павла Кікотя, який досить успішно працював з юнаками ФК СкалаU-19 ще минулого сезону. Після двох успішних сезонів у Стрию через сімейні обставини Кікоть попросив відставку, та довго без роботи не залишався.  У своєму першому матчі на тренерському містку ПФК Суми зіграли вдома в суху нічию з п’ятою Десною. Ввечері після матчу новий наставник ПФК Суми розказав про свої емоції на новому для себе рівні, про свій тренерський штаб та завдання на сезон.

- Павло Миколайович, як довго ви роздумували над пропозицією ПФК Суми? Адже команда - аутсайдер, минулого сезону дивом уникла плей-оф і, можливо, вильоту...
-  Мені подзвонили з клубу і запросили очолити команду. Я зустрівся з представниками спонсорів, дізнався про задачі, умови роботи. Попросив деякий час для роздумів, щоб познайомитися особисто з кадровим потенціалом, інфраструктурою. Я дивився зі сторони за тренувально-підготовчим періодом команди у Слав’янську, потім з нею вирушив до Миколаєва. Зробив певні підсумки для себе, ухвалив рішення і мене представили команді 15 вересня. Сподіваюся, мійтренерський досвід допоможе команді виконати завдання. 

- Які завдання були поставлені на сезон перед вами? 
- Якщо коротко, то йшлося про необхідність закріпитися в першій лізі. Але я максималіст по життю, тому хочеться більшого. Старатимуся донести до хлопців своє бачення професіонального сучасного футболу, будемо рухатися вперед і спробуємо досягати максимального результату в кожній грі. Матч з Десною став першою ластівкою.

- Які перші враження від нових підопічних? 
- Переглядав відео попередніх матчів, бачив наживо одну гру. Цього мені було достатньо, щоб скласти якусь картинку про можливості і потенціал команди. Тут зібралися молоді хлопці, помітно, що вони голодні до футболу, у них горять очі і помітно бажання. Попереднім тренерським штабом було проведено досить велику роботу, адже футболісти знаходяться у чудовому фізичному стані, мають пристойний технічний і теоретичний арсенал. В цілому команда бойова. Я не збираюсь щось кардинально змінювати. Планую деякі моменти підкоригувати і будемо рухатися далі. Сподіваюся, мій прихід стане для хлопців новим імпульсом.

- Для вас ця робота є новою на професіональному рівні. До цього ви працювали з дітьми та юнаками у команді U-19…
- Кожен з чогось починає. Для мене зустріч із Десною - перша гра на рівні першої ліги. Зізнаюся відверто, подібних емоцій я ще не відчував. Я не можу сказати, що буде далі. Давайте після ще кількох матчів поговоримо більш детально про те, до чого може прийти ПФК Суми. Все це приходить із досвідом.

- Чи є можливість посилитися? Скількох новачків можна чекати? 
- Поки нічого не можу сказати. Безпосередньо працюю з хлопцями не так давно, щоб зробити кадрові висновки. Поки спілкуємося з футболістами, проводимо індивідуальні і загальні бесіди. Якщо гравці сприйматимуть наші вимоги, то все буде добре. В іншому випадку, звичайно, доведеться шукати інші варіанти. З керівництвом клубу це питання обговорювали і воно дало зрозуміти, що готове обговорювати подібні питання. Не можу сказати, що в мене зараз є база футболістів, які гуртом приїдуть за мною. Та й запрошувати зірок ,чи знаних гравців не бачу особливого сенсу. І можливостей особливих, наскільки я розумію, для цього немає.

- Зі «Скали» нікого не плануєте запросити?
- Я знаю можливості багатьох гравців зі Стрия, але я знаю,що і в Сумах є гарні молоді футболісти, які хочуть щось довести на полі. Тому вони також заслуговують на те, що надати їм такий шанс. Я хочу після себе залишити добрий слід для міста, спробувати розкрити потенціал місцевих сумських футболістів. Ми знаємо, що ця земля багата на таланти, Михайло Фоменко і Олег Гусев продовжують прославляти нашу країну.

 - Розкажіть про свій тренерський штаб.
- На сьогодні моїм асистентом залишається Сергій Сергійович Страшненко, він же і є тренером воротарів. Залишається в команді і медичний та адміністративний склад. 

- Як стоять справи з умовами для роботи? Тренувальними полями Суми обділені?
- На головному полі разом із нами виступає донецький «Олімпік», тому навантаження на газон велике. Тренуватися на цьому полі ми не можемо. Тренувальну роботу проводимо на інших газонах, які не найкращої якості. Але футболісти адаптувалися і не нарікають на подібні незручності, а натхненно працюють. Гадаю, подібні питання треба задавати керівництву міста та області.


Категория: Интервью
Дата: 19.09.2016
Теги:

Новости по теме:
Лента новостей

Блоги

Эксклюзивный информационный партнер:


▲ Вверх