ФК "Тернопіль" - ПФК "Суми" - 0:1 - 11 Мая 2016 - ..:: ПФК «Сумы» | Официальный сайт ::..

Попереджені: В.Сороцький, 35, Курило, 68 – Махновський, 51, Койдан, 73

Тернопіль: Чорнобай, Клекот, Кондзьолка, Атласюк, В.Сороцький, Курило, Богданов (Чорний, 71), Вечурко, Полянчук, Гаврилюк (Кривий, 46), Шевчук.
Запасні: Кравчук, Дорі, І.Сороцький, Капелян, Гром’як

Суми: Махновський, Кравчук, Медведєв, Суходуб, Западня, Брікнер, Ігнатенко (Разуваєв, 58), Койдан, Олійник (Лебеденко, 31), Жариков (Меркушов, 65), Гребенюк.
Запасні: Литвиненко, Саф’яник, Безпалий.

Глянувши на розстановку футболістів на полі, одразу ловиш себе на думці, що тернопільські тренери вирішили провести революцію. Так, у пару до центрального оборонця Сергія Атласюка було відправлено капітана Андрія Кондзьолку, причому, гравці діяли не за звичною для господарів схемою ліберо та стоппер, а з двома захисниками в лінію. Замість дискваліфікованого Юрія Соколовського на позиції лівого оборонця грав недосвідчений Владислав Сороцький. Також перекроєною була середня лінія. Опорного півзахисника грав номінальний оборонець Ігор Курило, а на краях у півзахисті діяли Роман Гаврилюк (зліва) та Сергій Полянчук (справа), хоча більшість спеціалістів бачили там Тараса Кривого та Ігоря Сороцького, котрі як раз відбули дискваліфікацію.

Тренери гостей своїх футболістів розташували наступним чином: у воротах діяв Махновський; четвірка оборонці мала такий вигляд – Кравчук, Суходуб, Медвєдєв, Западня; у півзахисті грали одразу п’ятеро футболістів – Брікнер, Койдан, Олійник, Гребенюк, Ігнатенко, на вістрі атаки – один Жариков.

Матч почався без традиційної розвідки, і вже в дебюті було забито гол. Сумчанин Олександр Ігнатенко подав кутовий, а центральний оборонець гостей Євген Кравчук, вигравши повітря, забив гол ударом головою (0:1). У цьому епізоді дуже невпевнено зіграв на виході тернопільський воротар Сергій Чорнобай. Господарі у перші хвилини вдалися до примітивних навісів, які без проблем ліквідовував кіпер ПФК Суми Костянтин Махновський. Вперше в матчі тернополяни наважилися на удар у напрямку воріт суперника тільки на 11-й хвилині, коли Віталій Богданов пробив з середньої відстані дуже не точно. Ще в одному епізоді накрутив захисників гостей нападник Андрій Шевчук, але ті його таки відтіснили за межу карного майданчика і момент було втрачено. Також близьким до цілі після скидки Романа Гаврилюка був Ігор Курило, але його удар з 19-ти метрів пройшов поруч зі стійкою.А просто ідеальним був момент у Миколи Вечурка. Тому м’яч виклав Шевчук, але Микола замість того, щоб пробити метрів з 15-ти, став чомусь підробляти, і його «з’їв» оборонець ПФК Суми. В оборотці повинні були вдруге забивати гості. Після прострільної флангової передачі з лівого краю удар головою завдавав Дмитро Жариков, але з воротарського майданчика нападник гостей не зумів поцілити в рамку воріт. Лівою ногою з центральної зони завдавав удар тернополянин Вечурко – кіпер у стрибку зумів витягнути м’яча з нижнього кута. Тому ж Вечурку дещиці не вистачило, щоб вийти віч-на-віч з воротарем. Після розрізної передачі Сергія Полянчука, м’яч у ногах тернопільського півзахисника забрав кіпер гостей. А на останній хвилині компенсованого часу до першого тайму удар відчаю, значно вище воріт, виконав Степан Клекот.

Вже на першій хвилині другого тайму сумчани створили 100% гольовий момент. Після скидки Жарикова практично пенальті виконував Ігнатенко, але тут вже майстерність продемонстрував Чорнобай, витягнувши м’яча з лівого нижнього кута. ФК Тернопіль оживився на 50-й хвилині. Це Богданов з лінії штрафного майданчика потужно пробив з 23-х метрів, але воротар прочитав ситуацію і забрав м’яча у нижньому куті. Далекий штрафний удар від Курила тільки розім’яв Махновського. Значно небезпечною була триходівка Кривий-Богданов-Полянчук. Останній завершував комбінацію ударом головою, однак з близької відстані поцілив у стійку. Рідко, але мітко атакували гості. В одному з епізодів Атласюк в останній момент вибив м’яча з-під ноги сумчанина Івана Гребенюка, який уже замахувався для удару з близької відстані.Хвилин 15-ть гри як такої не було, м’яч просто літав від штрафної до штрафної. І лише на 78-й господарі згадали, що це їм у першу чергу потрібно перемагати. Курило навісив зі штрафного, сумчани винесли м’яча. Але прямо на ногу Вечурку, якому удар не вдасися, але м’яч таки ще міг добити у ворота Полянчук, однак вкотре в матчі надійно зіграв Махновський. У наступному епізоді ледь не зрізав м’яча у власні ворота Кравчук, але в цей вечір і футбольний бог був на боці сумчан. Пішовши великими силами в атаку, господарі ледь не прогаяли контратаку. Артем Меркушов вийшов один на Чорнобая, але потрапив у сітку з її зовнішньої сторони.Навала тернополян у останній п’ятихвилинці спершу завершилися дуже небезпечним прострілом Курила, який ніхто з гравців групи атаки не зумів, згодом удар вльот завдавав Сергій Атласюк – поруч зі штангою, а останній шанс, мабуть, найкращий у матчі, мав Василь Чорний, але Махновський кінчиками пальцями витягнув м’яча з лівої «дев’ятки».

За одностайною оцінкою присутніх на матчі фахівців та вболівальників, Махновський став головною діючою особою на полі. Неодноразово виручав свою команду, «витягнув» одразу декілька прекрасних ударів суперників, а також заряджав упевненістю польових гравців, яким треба було вистояти в гостях необхідний результат.

Категория: Обзоры матчей

Дата: 11.05.2016