Інтерв'ю з головним тренером "Сум" Юрієм Ярошенко

UA-Футбол зв'язався з головним тренером ПФК "Суми", довідавшись про плани команди на зимове міжсезоння, а також торкнувшись хворобливої у наших реаліях теми фінансів.

- З 25 по 30 січня у нас буде проглядовий збір тих потенційних новачків, які до нас приїдуть, - почав розмову наставник "городян". - Хто з них залишить про себе гарне враження, буде працювати з групою гравців, яка є нашою основою. А з 1 до 15 лютого почнемо підготовку в дворазовому режимі вже з нашим безпосереднім основним складом плюс тими новачками, які нам підійдуть. Перше заняття - аеробіка плюс сила, друге - будемо закладати фундамент загальнофізичної підготовки.Наш спортивний директор днями проведе зустріч з генеральним директором, де обговорюватиметься питання, в якому зимовому турнірі ми візьмемо участь: чи то це буде Полтава, чи то Маріуполь. Ну, а після вже піде підготовка до поновлення чемпіонату. Нам особливо обирати немає з чого, тому будемо намагатися більш якісно підготуватися безпосередньо в "Сумах".

- Ставка в комплектації знову буде зроблена переважно на молодь?
- Ми той клуб, який не може собі дозволити високих контрактів. Тому будуть у нас переважно хлопці молоді. Але ми намагатимемося будувати команду, щоб виконати те завдання, яке стоїть перед нами, і підготувати футболістів до зростання індивідуальних та командних, щоб колектив удосконалювався та рухався вгору.Що стосується ветеранів, прізвища яких на слуху, - так, ми спілкувалися з ними. Але, на жаль, фінансове питання дійсно стоїть осібно. Наприклад, можна говорити про Славу Піднебенного. У нас з ним чудові стосунки, але він обрав Охтирку. Я його чудово розумію: йому 26 років, сім'я і ті гроші, які ми йому платили тут, повірте, зарплата у нього в два рази вища в "Нафтовику". Ми, на жаль, не володіємо таким потужним фінансовим бюджетом. Будемо сподіватися, що зуміємо залучити тих, хто комусь не підійшов, щоб вони допомогли нашій команді хоча б у найближчі півроку.

- Вже відомі якісь спаринг-партнери?
- На переглядовому етапі у нас буде дві гри. Для початку у нас очікується зустріч між собою двома складами, бо новачків у нас буде досить-таки багато. Це як наша молодь зі школи плюс ті хлопці, яких ми віддавали в оренду в "Барсу", ну і ті новачки, які до нас приїжджали по ходу сезону, але на той період ми не могли їх заявити, однак вони залишили про себе гарне враження. А 30 січня ми зіграємо контрольний матч з "Нафтовиком". 6 лютого планується спаринг вже за участю основної групи гравців проти харківської аматорської команди. Вони виявили бажання до нас приїхати, тому ми обов'язково з ними зіграємо. 12-го числа також планується матч, але суперник ще невідомий. Далі все залежатиме від того, в якому турнірі ми візьмемо участь. За нашими відомостями, в Маріуполі збираються грати краматорський "Авангард", дубль "Зорі", "Десна" мала підтвердити свою участь. Буде цікаво по своїй команді визначитися.

- Як ви взагалі ставитеся до того, що не лише протягом сезону, але й на зборах вам доводиться грати з прямими суперниками: тим же "Нафтовиком", "Авангардом"...
- Думаю, чим більше ми гратимемо, тим краще пізнаємо один одного. Від цього ж нічого не зміниться. Час все одно змусить нас грати. Кожен тренер буде розвиватися сам і до наступного матчу постарається внести щось нове в техніко-тактичну підготовку.

- Ніхто з лідерів не виявив бажання піти?
- У нас по одному футболісту є хороший інтерес. По іншим хлопцям поки такого немає, хоча є група гравців, якими цікавляться. Цікавляться, напевно, через своїх агентів, щоб на них подивилися в інших командах. Дай Бог, щоб у них був інтерес до наших футболістів. Але я все ж вважаю, що діалог треба вести з клубом. Якщо хочуть побачити футболістів тренери інших команд, то повинні звертатися в клуб. Ми ні в якому разі не хочемо комусь не дати шлях на вершину, тому, думаю, завжди знайдемо взаєморозуміння. Але це має бути цивілізовано і правильно.

- Ви вже торкнулися грошової складової. Хотілося б уточнити: у клубі скрутне становище з фінансами чи все ж мінімально стабільне?
- Ви правильно уточнили. Воно стабільне, однак мінімальне. Тому ми виходимо з того, що є на сьогоднішній день. Тут були дуже хороші умови. Але, на жаль, не ми тоді працювали.Знаєте, не варто зациклюватися на фінансах. Якщо хочеться рухатися вперед, то футболіст повинен подолати цю перешкоду. І примусити, щоб в нього вірили, починаючи з мінімуму та досягаючи максимуму. Ми можемо пригадати великих футболістів, які це пройшли навіть у бутність радянського футболу. Вадим Євтушенко прийшов з Кіровограда, на той момент команди другої ліги, і домігся не тільки визнання, але, напевно, і у фінансовому становищі почав відчувати себе впевненіше. Але для цього потрібні роки, саме ставлення виконавця до футболу. Плюс віра тренера в гравця. Ось ці складові повинні футболістів заохочувати до руху вперед.

Категория: Интервью
Дата: 21.01.2016
Теги:

Новости по теме:
Лента новостей

Блоги

Эксклюзивный информационный партнер:


▲ Вверх